Ez a hely nem csupán egy kereskedés: inkább modern katedrális a fogyasztás isteneinek emelve, ahol elképesztő összegek vannak az árcédulákon. A cikk végén azt is eláruljuk, mennyi a szalon teljes flottájának becsült értéke. 

A helyet nemrég alaposan körbejárta egy YouTube-csatorna stábja, és az autók, amiket ott láttak, egyenként is felérnek egy tisztességes élet alatt összeszedett vagyonnal. Ráadásul mindezt egyszerűen mutatják be, a hatalmas placcon gyakorlatilag szerteszét hevernek a hiperautók, mintha csak a diszkontüzletek középső során látnánk a barkácsgépeket. 

Pedig ezek nem a 16 ezres körfűrész kategóriát képviselik. A videón elsők között látható például a Lamborghini Sián Roadster – mindössze 19 darab készült belőle, ennek értéke akár 4 milliárd forint is lehet. Hibrid V12-es motor dolgozik benne, a 819 lóerős benzin-elektromos egységgel szerelt roadster minden egyes lóerejének mindössze 2 kilogrammot kell mozgatnia. A nyitott autó így 2,9 másodperc alatt gyorsul 100 km/órára, végsebessége pedig meghaladja a 350 km/órát.

Ott van a Bugatti Chiron Sport 110 Ans is, amely a gyártó 110 éves jubileumára készült.

A Pagani Huayra Roadster első példánya is itt található. Kifejezetten a Huayra számára fejlesztette a Mercedes-AMG az M158-as kódú, 60 fokos hengerszögű, V12-es biturbó motort, ami a Huayra kabinja mögé kerül, és önmagában is egy igazi műalkotásnak néz ki 4,2 millió dolláros (1,5 milliárd forintos) árcédulával. 764 lóerős teljesítményét 6200-as fordulaton, 1000 Nm nyomatékát 2400-tól adja le.

Mellette ott feszít a Ferrari Monza SP2 és SP3 kettős is, amelyek értéke már a 4,5-5 milliárdos kategóriában mozog. 

Ilyen belülről egy dubaji luxusszalon, ahol repkednek a milliárdok 2

Nem csak gyűjtőknek szól a kínálat – a vezetési élmény milliárdos megszállottjai is találnak csemegét. A McLaren Speedtail több mint 400 km/h-s végsebességre képes, míg a Porsche 918 Spyder az egyik legendás hiperhibrid, ami behozta a legdrágább autók kategóriájába ezt a filozófiát. A Porsche GT2 RS Clubsport és az AMG GT Black Series már inkább versenypályákra születtek, mondhatni tucatautók.

Csak a fényezés több tízmilliót jelent

Különleges színkombinációk, egyedi felszereltség és ritka típusok is sorakoznak itt. Az Aston Martin Vanquish Zagato vagy a Mercedes-Maybach G650 Landaulet például gyakorlatilag múzeumba kívánkozó darabok. Egy SLS Black Series Mystic Blue fényezéssel pedig azért ér egymillió dollárt, mert ilyen színben egyetlen példány létezik.

A Ferrari évfordulós modelljei külön sarkot kaptak – F40, F50, Enzo és LaFerrari –, ezek nemcsak mérnöki remekművek, hanem értékálló befektetések is, áruk gyakorlatilag napról napra nő. Végül a legértékesebb darab szintén egy Ferrari. A Ferrari LaFerrari Aperta, amiből több darab is áll a szalonban. Ezek között a fényezés ad árkülönbséget, méghozzá elég komolyat. A „sima” vörös darabokért 2,43 milliárdot kérnek, az igen ritka fekete fényezésű autóért viszont 2,50 milliárd forintot, vagyis bő 70 millió forintot jelent csak a fényezés eltérő árnyalata.

Azért itt is van bukó

Ezekkel szemben érdekes kontraszt, hogy nem minden csúcskategóriás autó tartja az értékét. A Rolls-Royce Spectre vagy a Maserati MC20 például már most veszített árából. A piac logikája itt is kőkemény: a márkák hírneve, a kereslet és a gyártott példányszám határozza meg a befektetési potenciált.

A szalon kínálata jól tükrözi a jelenlegi trendeket: a belső égésű, különösen limitált szériás modellek iránt töretlen a kereslet, míg a hibridek iránti érdeklődés mérsékeltebb. Erre jó példa az egyre olcsóbban eladható Lamborghini Revuelto, ami jobban veszít értékéből, mint egy benzinmotoros Lamborghini. Végül jöjjön a teljes értéke a dubaji szalon által kínált autóknak. A Carwow becslése szerint 50,4 milliárd forintnyi értéket képviselnek ezek a ritkaságok. 

A Lamborghini Revueltót a Vezess is próbálta, az életre szóló élményről itt számoltunk be: